Fotogalerie
Kadeřnictví

Během roku 1990 kadeřníci byli neustále v pernamenci a cokoliv bylo přijatelné. Obrovský výstřelek byl 'Rachel' střih, podle Jennifer Aniston další styly jako Meg Ryans a mnoho variací na toto téma. Celý kadeřnický a společenský svět se rozhodl definitivně skončit s barvením na blond! Muži začali nosit vyholené vlasy. Pánské kadeřnice používaly plno přípravků jako gely, vosky, pomády a to vše jen pro muže. Přišel kadeřnický návrat k Bridget Bardot a stylu 'Sex kotě'.
Nehty

Traduje se, že zdobení nehtů probíhalo již ve starověkém Egyptě, kde se k líčení nevyužíval lak na nehty, ale henna, či kombinace různých obarvených tuků. Některé prameny ale naznačují, že používání je staršího data a probíhalo již ve starověké Číně, či Japonsku. V 17. století se využívalo vstřikování organických barviv do nehtového lůžka, které vedlo k růstu barevných nehtů.
Moderní laky jsou datovány do roku 1917, kdy se objevuje první růžový lak na nehty v moderní podobě. Následoval rychlý rozvoj a od roku 1920 je lak na nehty již široce prodáván převážně v lékárnách a drogeriích. Nástup II. světové války měl za následek snížení produkce laků na nehty, jelikož látky pro jejich vznik byly potřeba ve vojenství. Jejich nedostatek vedl k hledání alternativních možností, což vedlo k používání nových látek, které jsou používány v moderních lacích na nehty.
Manikura

Historie kosmetiky nehtů spadá již do 3. tisíciletí před Kristem. V Babyloně pohřbívali kněží své královny tak, že jim dávali s sebou do hrobu zlaté manikúrové sety. I v době egyptských faraonů patřily k péči pozlacené nehty nasazované na nehty přírodní, manikúra či barvení henou. Tato péče byla vyhrazena pouze šlechtě. Barvení rukou, nohou a nehtů henou se dodnes udrželo např. na Blízkém východě, v severní Africe a v Turecku.